چاپ مقاله رشته ریاضی | اکسپت مقاله رشته ریاضی

چاپ مقاله رشته ریاضی | اکسپت مقاله رشته ریاضی

چاپ مقاله رشته ریاضی | اکسپت مقاله رشته ریاضی

چاپ مقاله رشته ریاضی | اکسپت مقاله رشته ریاضی :

علم ریاضی در اکثر مشاغل کاربرد های گوناگونی دارد و هر چه شغلی تخصصی تر شود کاربرد علم ریاضی در آن بیشتر شده و نیازمند ذهنی آماده با درک مسائل است. گرایش های رشته ریاضی در دفترچه انتخاب رشته کنکور درج شده و مانند سایر رشته ها از بازارکار مناسبی برخوردار است.

داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب رشته نیاز دارند تا اطلاعات کاملی درباره رشته های مختلف که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری درج شده است داشته باشند و یکی از این رشته ها، رشته ریاضی است.

داوطلبان باید پیش از هر انتخابی با ارزیابی ویژگی های این رشته و مطابقت با توانمندی ها و علایق خود تصمیم بگیرند که آیا می توانند در رشته ریاضی موفق باشند؟ آیا این رشته همان رشته مورد علاقه شان است؟

این ارزیابی ها و اطلاعات شامل آشنایی با کلیت رشته ریاضی، توانمندی های لازم برای تحصیل در رشته ریاضی و بازار کار رشته ریاضی پس از فارغ التحصیلی است که می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشد. به همین منظور در ادامه این مقاله به معرفی رشته ریاضی و بازار کار آن می پردازیم.

معرفی رشته ریاضی

هر روز چند بار از چهار عمل اصلی ریاضی استفاده می‌ کنید؟ مفاهیم هندسی از قبیل طول، مساحت و حجم چقدر در زندگی روزمره شما کاربرد دارد؟ خیابان‌ ها و میدان‌ هایی که محل عبور و مرور شما است، آیا غیر از این است که همه آنها از اشکال هندسی هستند یا ترکیبی از این اشکال می‌ باشند؟ می‌ بینید که همه ما در زندگی روزمره خود به میزان زیادی از دانش ریاضی استفاده می‌ کنیم.

مطب ویژه :
چاپ مقاله پزشكی | اکسپت مقاله پزشكی

ریاضی یکی از رشته های دبیرستان است که در انتخاب رشته نهم به دهم می توان آن را انتخاب کرد. در گذشته ریاضیات‌ در کنار جنبه‌ های‌ ادراکی‌ نظری‌، به‌ صورت‌ ابزاری‌ که‌ هر روز برای‌ مسّاحی‌ زمین‌، دریانوردی‌ و ساختن‌ بنا های‌ بزرگ‌ مورد نیاز بود، به‌ کار می‌ رفت‌. امروزه‌ نیز وضع‌ به‌ همین‌ منوال‌ است‌ و شاید به‌ همین‌ دلیل‌ ما در رشته‌ ریاضی‌ با دو گرایش‌ ریاضی‌ محض‌ و ریاضی کاربردی‌ روبرو هستیم‌.

در این‌ میان‌ عموما ریاضیات‌ کاربردی‌ را به‌ شاخه‌ای‌ از ریاضی می‌گوییم‌ که‌ کاربرد عملی‌ مشخصی‌ داشته‌ باشد. برای‌ مثال‌ در اقتصاد، کامپیوتر، فیزیک‌ یا آمار کاربرد داشته‌ باشد. ریاضی‌ محض‌ نیز به‌ شاخه‌ ای‌ گفته‌ می‌ شود که‌ به‌ نظریه‌ پردازی‌ ریاضی می‌پردازد، اما باید توجه‌ داشت‌ که‌ امروزه‌ این‌ دو گرایش‌ آن‌ چنان‌ درهم‌ ادغام‌ شده‌ اند که‌ مرزی‌ را نمی‌ توان‌ بین‌ آن ها مشخص‌ کرد و تنها با بهترین روش های تدریس ریاضی می توان آن ها را آموزش داد.

توانایی های لازم جهت تحصیل در رشته ریاضی

پس از موفقیت در انتخاب رشته کنکور سراسری دانشجوی رشته‌ ریاضی باید شخصی‌ صبور و با حوصله‌ شود و از صرف‌ وقت‌ در حل‌ مسائل‌ دریغ‌ نکند و در کل‌ لازم‌ است‌ که‌ به‌ درس‌ ریاضی‌ علاقه‌ مند بوده‌ و در دوره‌ متوسطه‌، دانش‌آموز موفقی‌ در رشته‌ ریاضی‌ باشد.

این‌ رشته‌ نیازمند دانشجویانی‌ است‌ که‌ از نظر ذهنی‌، آمادگی‌ جذب‌ ایده‌ های‌ جدید را داشته‌ باشند و بتوانند الگوها و نظم‌ را درک‌ کرده‌ و مسائل‌ غیر متعارف‌ را حل‌ کنند. به‌ عبارت‌ دیگر یک‌ روحیه‌ علمی‌، تفکر انتقادی‌ و توانایی‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ داشته‌ باشند.

مطب ویژه :
استخراج مقاله از پایان نامه و نکات کلیدی در استخراج مقاله از پایان نامه

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.