چاپ مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی | اکسپت مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی

چاپ مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی | اکسپت مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی

چاپ مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی | اکسپت مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی

چاپ مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی | اکسپت مقاله رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی :

انجام کار ها در مزرعه و باغ توسط ماشین ها صورت می گیرد که آموزش و کاربرد این ماشین ها و نگهداری آن ها موضوعات دروس این رشته را تشکیل می دهند. گرایش های رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی در دفترچه انتخاب رشته کنکور درج شده و مانند سایر رشته ها از بازارکار مناسبی برخوردار است.

انسان در مسیر زندگی با فراز و نشیب های فراوانی روبه رو می شود که برخی از آنها نحوه انتخاب راه درست می تواند سرنوشت ساز باشد. انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل مناسب نیز از جمله مواردی است که در آینده فرد بسیار تاثیر گذار است. انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند و نمی توان این دو را جدا از هم در نظر گرفت. انتخاب رشته تحصیلی به شکلی مقدمه انتخاب شغل است به طوری که رشته تحصیلی مدرسه و دانشگاه راه ورود به مشاغل وابسته به آن رشته است.

یکی از رشته هایی که داوطلبان کنکور می توانند آن را در دفترچه انتخاب رشته کنکور مشاهده نمایند، رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی می باشد. داوطلبان علاقه مند به تکنولوژی ماشین های کشاورزی می بایست پیش از آغاز انتخاب رشته کنکور اطلاعات کافی در خصوص این رشته، درس های عمومی و اختصاصی و بازارکار آن داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی را معرفی کرده و در خصوص موقعیت شغلی و بازارکار آن توضیحاتی ارائه دهیم.

معرفی رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی

داوطلبانی که مرحله آزمون کتبی کنکور سراسری را با موفقیت گذرانده اند، اکنون به دنبال اطلاعات لازم جهت انتخاب رشته کنکور می باشد. انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین مراحل پذیرش در دانشگاه و یافتن شغل مناسب است. بنابراین در انتخاب آن باید نهایت دقت را داشت.

مطب ویژه :
نوشتن مقاله علمی و پژوهشی مهندسی هسته‌ای

یکی از رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی است. اکثر داوطلبانی که رتبه و تراز مناسب برای انتخاب رشته این مجموعه کسب کرده اند به دنبال یافتن اطلاعاتی در این خصوص هستند که رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی چیست؟ شامل چه مباحثی شده و بازار کار آن پس از فارغ التحصیلی چیست؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات در ادامه مقاله به معرفی رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی می پردازیم.

تسطیح و تهیه زمین، کاشت، برداشت و نگهداری محصولات زراعی و باغی و دامی نیازمند به ماشین آلات مختلف و متعددی است که کاربرد آن ها نیروی انسانی ماهر و کارآیی را می خواهد. این نیروی انسانی، خلاء موجود در بین زارعین و مهندسین ماشین های کشاورزی را پر میکند.

تا این بخش در خصوص مجموعه تکنولوژی ماشین های کشاورزی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور کد رشته هایی از آن ارائه شده است توضیحاتی داده شد. اما داوطلبان علاقه مند به این رشته چگونه می توانند موفق به قبولی نهایی در گرایش های آن شوند؟ مسلما داشتن مشاور و ترتیب اولویت های انتخاب رشته می تواند موفقیت داوطلبان کنکور را تضمین کند. در مقاله زیر اطلاعاتی در خصوص داشتن بهترین انتخاب رشته به داوطلبان داده شده است.

دروس رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی در دانشگاه

پس از معرفی رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی و چیستی آن، نوبت به معرفی انواع دروس عمومی و تخصصی آن می رسد. ممکن است برخی از داوطلبان متقاضی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری، به رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی علاقه داشته باشند، اما درس های موجود در طول تحصیل دانشگاه را دوست نداشته و همین امر در آینده سبب ترک تحصیل و یا انصراف از تحصیل آن ها شود.

مطب ویژه :
چاپ مقاله رشته حقوق | اکسپت مقاله رشته حقوق | مقاله رشته حقوق

همان طور که می دانید مدت مجاز تحصیل مقطع لیسانس حدود چهار سال و برابر با هشت نیمسال تحصیلی می باشد. البته این مهلت بر اساس تبصره و قوانینی که از طریق وزارت علوم به دانشگاه ها اعلام شده، تغییر می کند و دانشجو تا زمانی که تمامی تعداد واحدهای کارشناسی خود را پاس نماید می تواند در چارچوب قوانین موجود دانشگاه، به ادامه تحصیل بپردازد. بنابراین دانشجویان رشته تکنولوژی ماشین های کشاورزی نیز باید با اطلاع از دروس عمومی و اختصاصی خود به تحصیل در هشت نیمسال تحصیلی و یا بیشتر بپردازند. در ادامه جدول این دروس ارائه شده است.

دروس پایه دروس اصلی دروس تخصصی
رسم فنی زراعت عمومی تکنولوژی موتور
گیاه شناسی عمومی باغبانی عمومی شناخت و کاربرد تراکتور
ریاضیات خاک شناسی عمومی ماشین های تسطیح اراضی
فیزیک الکتریستیه و مغناطیس روش های آبیاری ماشین های خاك ورزی
مقدمات ترویج و آموزش کشاورزی ماشین های کاشت و داشت
 مساحی و نقشه برداری ماشین های برداشت
عملیات کشاورزی ماشین های تجهیزات ثابت زراعی
عملیات کارگاهی
سرویس و تعمیر تراکتور وماشین های کشاورزی

آن دسته از داوطلبانی که هنوز تصمیمی بر انتخاب رشته دانشگاه های آزاد نگرفته اند می توانند با مطالعه مقاله زیر از جزئیات مزایا و معایب انتخاب رشته آمار در دانشگاه آزاد مطلع شوند.

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.