چاپ مقاله رشته امور گمرکی | اکسپت مقاله رشته امور گمرکی

چاپ مقاله رشته امور گمرکی | اکسپت مقاله رشته امور گمرکی

چاپ مقاله رشته امور گمرکی | اکسپت مقاله رشته امور گمرکی

چاپ مقاله رشته امور گمرکی | اکسپت مقاله رشته امور گمرکی :

امور گمرکی جمهوری اسلامی ایران همراه با نیرو های آموزش دیده در رشته امور گمرکی، هم در تولیدات داخلی و هم در تجارت نقش بسیار مهمی دارد. گرایش های رشته امور گمرکی در دفترچه انتخاب رشته کنکور درج شده و مانند سایر رشته ها از بازارکار مناسبی برخوردار است.

انسان در مسیر زندگی با فراز و نشیب های فراوانی روبه رو می شود که برخی از آنها نحوه انتخاب راه درست می تواند سرنوشت ساز باشد. انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل مناسب نیز از جمله مواردی است که در آینده فرد بسیار تاثیر گذار است. انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند و نمی توان این دو را جدا از هم در نظر گرفت. انتخاب رشته تحصیلی به شکلی مقدمه انتخاب شغل است به طوری که رشته تحصیلی مدرسه و دانشگاه راه ورود به مشاغل وابسته به آن رشته است.

یکی از رشته هایی که داوطلبان کنکور می توانند آن را در دفترچه انتخاب رشته کنکور مشاهده نمایند، رشته امور گمرکی می باشد. داوطلبان علاقه مند به امور گمرکی می بایست پیش از آغاز انتخاب رشته کنکور اطلاعات کافی در خصوص این رشته، درس های عمومی و اختصاصی و بازارکار آن داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم رشته امور گمرکی را معرفی کرده و در خصوص موقعیت شغلی و بازارکار آن توضیحاتی ارائه دهیم.

معرفی رشته امور گمرکی

داوطلبانی که مرحله آزمون کتبی کنکور سراسری را با موفقیت گذرانده اند، اکنون به دنبال اطلاعات لازم جهت انتخاب رشته کنکور می باشد. انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین مراحل پذیرش در دانشگاه و یافتن شغل مناسب است. بنابراین در انتخاب آن باید نهایت دقت را داشت.

یکی از رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته امور گمرکی است. اکثر داوطلبانی که رتبه و تراز مناسب برای انتخاب رشته این مجموعه کسب کرده اند به دنبال یافتن اطلاعاتی در این خصوص هستند که رشته امور گمرکی چیست؟ شامل چه مباحثی شده و بازار کار آن پس از فارغ التحصیلی چیست؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات در ادامه مقاله به معرفی رشته امور گمرکی می پردازیم.

مطب ویژه :
انجام مقاله عمران | پذیرش مقاله عمران

نقش مهم و حساس گمرک در حمایت از صنایع و تولیدات داخلی و اجرای مطلوب سیاست های تجارت خارجی ایجاب می کند که نیروی انسانی سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران با گذراندن دوره های آموزشی عالی، دانش و تجربه مورد نیاز گمرک را برای توانایی انجام وظایف محوله و کارآیی مطلوب کسب نمایند.

دوره کاردانی امور گمرکی با برنامه ای که پاسخگوی نیاز های روز جامعه گمرکی جمهوری اسلامی ایران است، می تواند کادر کارآمد و ورزیده گمرکی را در بخش دولتی و بخش خصوصی تربیت کند. در واقع هدف این دوره تربیت افرادی است که بتوانند قسمتی از نیروی انسانی مورد نیاز بخش دولتی را به ویژه در ارتباط با اجرای قانون امور گمرکی و آئین نامه اجرایی آن، مقررات صادرات و واردات و دیگر قوانین و مقررات مرتبط با گمرک تأمین کنند.

تا این بخش در خصوص مجموعه امور گمرکی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور کد رشته هایی از آن ارائه شده است توضیحاتی داده شد. اما داوطلبان علاقه مند به این رشته چگونه می توانند موفق به قبولی نهایی در گرایش های آن شوند؟ مسلما داشتن مشاور و ترتیب اولویت های انتخاب رشته می تواند موفقیت داوطلبان کنکور را تضمین کند. در مقاله زیر اطلاعاتی در خصوص داشتن بهترین انتخاب رشته به داوطلبان داده شده است.

دروس رشته امور گمرکی در دانشگاه

پس از معرفی رشته امور گمرکی و چیستی آن، نوبت به معرفی انواع دروس عمومی و تخصصی آن می رسد. ممکن است برخی از داوطلبان متقاضی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری، به رشته امور گمرکی علاقه داشته باشند، اما درس های موجود در طول تحصیل دانشگاه را دوست نداشته و همین امر در آینده سبب ترک تحصیل و یا انصراف از تحصیل آن ها شود.

مطب ویژه :
هزینه چاپ مقاله از پایان نامه | اکسپت و چاپ مقاله در اهواز توسط پایان نامه من شعبه اهواز

همان طور که می دانید مدت مجاز تحصیل مقطع لیسانس حدود چهار سال و برابر با هشت نیمسال تحصیلی می باشد. البته این مهلت بر اساس تبصره و قوانینی که از طریق وزارت علوم به دانشگاه ها اعلام شده، تغییر می کند و دانشجو تا زمانی که تمامی تعداد واحدهای کارشناسی خود را پاس نماید می تواند در چارچوب قوانین موجود دانشگاه، به ادامه تحصیل بپردازد. بنابراین دانشجویان رشته امور گمرکی نیز باید با اطلاع از دروس عمومی و اختصاصی خود به تحصیل در هشت نیمسال تحصیلی و یا بیشتر بپردازند. در ادامه جدول این دروس ارائه شده است.

دروس پایه و اصلی دروس تخصصی
اقتصاد خرد قوانین و مقررات گمرکی
اقتصاد کلان طبقه بندی کالا
ریاضیات پایه شیمی کانی ها و فلزات
کلیات حقوق شناخت الیاف سنجی و مصنوعات آن ها
 حقوق و مقررات مدنی سازمان ها و کنوانسیون های بین المللی گمرکی
حقوق تجارت آشنایی با صنعت حمل و نقل
حقوق اساسی و آشنائی با تشکیلات جمهوری اسلامی ایران مقررات عمومی صادرات و واردات
مبانی سازمان و مدیریت زبان انگلیسی متون تخصصی
مالیه عمومی و خطمشی مالی دولت ها سازمان و وظایف گمرک
مسائل بانکی و اعتبارت اسنادی _
مکاتبات بازرگانی به زبان انگلیسی _
اصول بیمه _

آن دسته از داوطلبانی که هنوز تصمیمی بر انتخاب رشته دانشگاه های آزاد نگرفته اند می توانند با مطالعه مقاله زیر از جزئیات مزایا و معایب انتخاب رشته امور گمرکی در دانشگاه آزاد مطلع شوند.

 

چاپ مقاله رشته امور گمرکی | اکسپت مقاله رشته امور گمرکی

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.