چاپ مقاله تضمینی است ؟ | موسسه اکسپت و چاپ مقاله در تهران وجود دارد ؟

چاپ مقاله تضمینی است ؟ | موسسه اکسپت و چاپ مقاله در تهران وجود دارد ؟

چاپ مقاله تضمینی است ؟ | موسسه اکسپت و چاپ مقاله در تهران وجود دارد ؟

چاپ مقاله تضمینی است ؟ | موسسه اکسپت و چاپ مقاله در تهران وجود دارد ؟ :

یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، چاپ مقاله در مجلات معتبر است. در این مقاله درمیابیم، آیا میتوان بصورت تضمینی مقاله چاپ کرد؟

اگر تجربه چاپ مقاله دارید، یا به اخبار دانشگاه ها علاقمندید و جزئیات آن را دنبال میکنید، باید بخوبی اهمیت چاپ یک مقاله در مجلات داخلی و خارجی را دانسته باشید. در واقع، شما چه دانشجوی دوره دکتری باشید و بخواهید فارغ التحصیل شوید، چه محقق باشید و بخواهید تحقیقات خود را ثبت کنید و چه استاد دانشگاه باشید و بخواهید اعتبار علمی خود را افزایش دهید، نیاز دارید که یک یا چند مقاله خوب بچاپ برسانید. اگر بخواهیم این مطلب را ساده بیان کنیم باید گوییم، هر کسی که ارتباطی با علم و پژوهش داشته باشد و بخواهد جایگاه خود را بهتر کند، چه خواسته و چه ناخواسته، ناچار به چاپ مقاله است.

مراحل چاپ یک مقاله

نگارش مقاله: مقاله باید دارای موضوع جدید، منابع بروز و متن و محتوای قوی باشد.

ترجمه مقاله: یک مقاله خوب باید توسط مترجم متخصص در موضوع مقاله ترجمه و ویرایش گردد.

انتخاب ژورنال: اگر میخواهید مقاله شما ریجکت فوری نشود، باید در انتخاب ژورنال دقت کنید. مقاله و مجله انتخابی باید هم اسکوپ و هم موضوع باشند.

فرمت بندی مقاله: هر مجله ای که انتخاب میشود برای خود چارچوب خاصی دارد و باید مقاله قبل از ارسال به فرمت این مجله تبدیل شود.

سابمیت مقاله: پس از فرمت بندی مقاله آماده ارسال به مجله است. ارسال مقاله یا توسط سیستم سابمیت مجله انجام میشود یا اینکه به صورت ایمیل به سردبیر ارسال میشود.

مطب ویژه :
نوشتن مقاله علمی و پژوهشی مهندسی علم مواد

داوری اولیه: داوری اولیه هر مقاله توسط خود سردبیر انجام میشود. در این مرحله موضوع مقاله بررسی شده ، چکیده مقاله خوانده میشود، منابع مقاله چک میشود و نهایت اگر مقاله استاندارد اولیه را داشته باشد، برای داوری دقیقتر به چند داور ارسال میشود.

داوری نهایی: داوران بصورت دقیق متن مقاله را مطالعه کرده نظر خود را اعلام میکنند. اگر مقاله مورد قبول باشد، مقاله پذیرش میشود، اگر اصلاحیه نیاز باشد، از نویسنده درخواست رفع ایرادات میکنند و اگر مقاله مورد قبول نباشد، ریجکت کلی خواهد شد.

نکات مهم برای دریافت پذیرش از مجلات معتبر

موضوع مقاله: در ابتدا باید موضوع مقاله ی خود را انتخاب کنید و مقاله ای بنویسید که سطح فنی و کیفی بالایی داشته باشد. باید این نکته را بدانید که موضوعات قدیمی که بارها مقالات مختلفی از آنها به چاپ رسیده، ارزش صرف انرژِی و زمان را ندارند و سرمایه گذاری روی آنها بیهوده است.

پیکر یک مقاله خوب: یک مقاله خوب باید در تمام اجزای خود استاندارد کیفیت را داشته باشد. عنوان مناسب داشته باشد، کلمات کلیدی مرتبط با محتوای اصلی داشته باشد. چکیده در بردارنده مهمترین نتایج و روش تحقیق باشد. مقدمه خوب و درست نوشته شده باشد، در ادبیات، به موضوعات مرتبط بروز اشاره شود. روش تحقیق کاملی ارائه شود و ترجیحا از فرمول ها، نمودار ها و جداول برای تبیین بهتر موضوع استفاده شود.

نتایج: باید نتایج و تحلیل به خوبی نوشته شده باشد و به بهترین شکل ارائه شود.

منابع: باید از رفرنس های معتبر و بروز استفاده شود. منابع خوب میتوانند کیفیت مقاله را بالاتر ببرند.

انتخاب ژورنال: این خیلی مهم است که موضوع نشریه ای که انتخاب میکنید، هم راستا و هم اسکوپ موضوع مقاله باشد. مقاله خوب باید به مجله درست ارسال گردد.

مطب ویژه :
مقاله JCR نوشتن | چطور میتوان یک مقاله JCR نوشت؟ | اکسپت و چاپ مقاله در قم توسط پایان نامه من شعبه قم

ترجمه تخصصی: اگر مقاله خوبی نوشتید، باید روی ترجمه مقاله هم بسیار دقت کنید. این ترجمه درست است که مفهوم اصلی مقاله را به داوران منتقل میکند. بدون ترجمه درست نباید انتظار نتیجه خوب داشت. بهتر است از کمک مترجم متخصص در این زمینه استفاده کنیم و حتی در صورت لزوم، مقاله ترجمه شده، ویرایش نیتیو هم شود.

آیا چاپ مقاله تضمینی است؟

 این رو باید مد نظر داشته باشیم که هیچ مجله ای به صورت صد در صد تضمینی وجود ندارد که تمام مقالات را پذیرش دهد، در واقع اگر قرار باشد هر مقاله ای که به مجلات علمی ارسال میشوند پذیرش شوند، آن مجله به سرعت در لیست سیاه دانشگاه ها قرار میگیرد. باید خود مقاله ای که ارسال میشود هم استاندارد یک مقاله علمی را داشته باشد. اما در این بین موسساتی هستند که میتوانند تا حدود زیادی درصد پذیرش را بالاتر ببرند. موسسات میتوانند با ایجاد ارتباط با ادیتور مجلات، علاوه بر اینکه درصد پذیرش را بالاتر میبرند، روند داوری را کوتاه تر کرده و با اینکار، کمک های زیادی را به علاقه مندان چاپ مقاله، برسانند.

 

چاپ مقاله تضمینی است ؟ | موسسه اکسپت و چاپ مقاله در تهران وجود دارد ؟

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.