پذیرش مقاله چیست و برای پذیرش مقاله از کدام موسسه کمک بگیریم ؟

پذیرش مقاله چیست و برای پذیرش مقاله از کدام موسسه کمک بگیریم ؟

پذیرش مقاله چیست و برای پذیرش مقاله از کدام موسسه کمک بگیریم ؟

پذیرش مقاله چیست و برای پذیرش مقاله از کدام موسسه کمک بگیریم ؟ :

آیا می خواهید مقاله ای بنویسید و نمی دانید از کجا شروع کنیم؟ آیا تحلیل و برنامه ریزی مراحل مختلف و برنامه ریزی برای شما دشوار است؟

اگر با دنیای مقاله نویسی آشنا باشید و بدانید که همه چیز قوانین خاص خود را دارد ، نگرانی های شما کاهش می یابد. یکی از مهمترین مواردی که باید در این زمینه بدانیم ، شناخت انواع مجلات و مقاله ها است. اگر نمی دانید ژورنال ها و مقالات علمی چه مقوله هایی دارند و ساختار آنها چگونه است ، نوشتن در یک فرایند راحت و ایمن امکان پذیر نخواهد بود.

پس از نوشتن مقالات مختلف ، موضوع ارسال یا ارسال مقاله مطرح می شود. این بدان معنی است که بسته به نوع و ساختار مقاله ای که می نویسید ، باید مجلات مختلف را بشناسید و آنها را به مجله مورد نظر خود ارسال کنید. مقاله سپس وارد فرآیند ارزیابی می شود و در صورت تکمیل این بخش از کار ، مقاله شما در مجله علمی پذیرفته یا پذیرفته می شود.

بعضی اوقات آنها برای نوشتن مقاله در یک مجله معتبر هزینه ای را پرداخت می کنند. سایر بخش های کار هزینه هایی دارند که بسته به توانایی ها و مهارت های هر نویسنده می تواند متفاوت باشد. به ما بپیوندید تا در مورد انواع مقاله ها ، مجلات ، مراحل انتشار و پذیرش و هزینه های این فرآیند برای شما تعریف کنیم.
نوشتن مقالات و ساختار مقالات مختلف

برای نوشتن هر متن ، قوام ساختاری لازم است. فرقی نمی کند از چه سکویی می خواهید با چه قالب هایی شروع کنید. نامه؟ مقاله ژورنالیستی؟ کتاب علمی؟ در هر صورت ، باید از یک ساختار پیروی کنید.

برای شناخت ساختار مقاله های مختلف علمی ، باید با انواع آنها آشنا باشید. در ادامه انواع مختلفی از مقالات علمی را از دو منظر ارائه خواهیم داد. در دنیای نوشتارهای علمی مقالات مختلف به اشکال مختلف دسته بندی می شوند. به عنوان مثال ، آنها را می توان با توجه به جایی که منتشر می شود ، طبقه بندی کرد. نوع مجله ای که مقاله در آن منتشر می شود می تواند برای مقالات مختلف دسته خوبی باشد. نوع دیگری از طبقه بندی بر اساس ساختار مقالات و شکل محتوای آنها است.

اگر مقالات را از منظر مجله ای که در آن منتشر می شود طبقه بندی کنیم:

مقالات Isi؛ مقالات چاپ شده در مجلات مشهور در پایگاه داده معتبر isi منتشر می شوند.
مقالات Isc؛ مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در ISC منتشر می شوند.
مقالاتی درباره Scopus؛ مقالات چاپ شده در مجلات معتبر در پایگاه داده معتبر Scopus منتشر می شوند.
مقاله با پای پیاده؛ مقالات چاپ شده در مجلات مشهور در پایگاه داده معتبر پابومد منتشر می شوند.
مقالات کنفرانس؛ مقالات پذیرفته شده برای انتشار و ارائه در کنفرانس های مختلف.

علاوه بر این طبقه بندی ، نوع دیگری از طبقه بندی برای مقالات مختلف نیز وجود دارد و مربوط به نوع محتوا و ساختار آنها است:

مقالات تحقیقاتی؛ این مقالات عناوین جدیدی را معرفی می کنند و نتیجه تحقیقات یا ثبت اختراع است.
مرور مقالات؛ این مقاله همچنین مقالات و عناوین مورد استفاده را مرور می کند و همه جنبه های یک موضوع و تحقیقات انجام شده در مورد آن را به چالش می کشد.
مقالات نظری؛ این مقالات همچنین دیدگاه نویسنده در مورد فرضیات و اطلاعات منتشر شده در مقاله دیگر است.
مورد؛ یک مورد یا مطالعه موردی از جمله مقالاتی است که یک مورد خاص را در زمینه پزشکی مطالعه می کند. در واقع ، در چنین مقاله ها و تحقیقات ، یک مورد یا وضعیت خاص در نظر گرفته شده و نتیجه آن علنی می شود.
گزارش ها؛ گزارش ها همچنین خلاصه ای از مقالات تحقیقاتی است و براساس اطلاعات و دستاوردهای این مقالات است.
مقالات مرور کتاب؛ بررسی کتاب دسته دیگری از مقالات است که کتابهای علمی منتشر شده را در زمینه های مختلف علمی بررسی می کند و نظرات و نظرات خود را در مورد آنها منتشر می کند.

همانطور که مشاهده می کنید انواع مختلف مقاله وجود دارد. برای شروع کار با تحقیق خود ، باید بدانید که هر مقاله چه ویژگی هایی دارد. شما باید تعیین کنید که چه مقاله ای را می خواهید بنویسید و با چه قالب و سبکی. در بخش بعدی در مورد انواع مختلف مجلات صحبت خواهیم کرد.

ساختار مقالات چیست؟

هر نشریه باید مطابق با هدف و محل انتشار خود از یک سبک خاص پیروی کند. برای نوشتن مقالات علمی نیز باید ساختار را بدانید. انواع مقاله ها قوانین خاص خود را دارند. اما اگر می خواهیم یک چهارچوب کلی برای مقالات علمی ارائه دهیم ، به عناوین زیر می آییم. باز هم این نکته مهم است که توجه داشته باشید که هر مقاله ساختار خاصی دارد و لزوماً عناوین زیر را دنبال نمی کند ، اما ترکیب کلی ممکن است مشابه نمونه ای باشد که در زیر می بینید:
عنوان؛
نویسنده یا نویسندگان و مراکز دانشگاهی که به آنها تعلق دارند.
خلاصه؛
کلمه کلیدی؛
مقدمه؛
روش؛
نتایج؛
بحث؛
منابع.

مطب ویژه :
چاپ مقاله مهندسی نفت | اکسپت مقاله مهندسی نفت

انواع مجلات چاپ مقاله

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد ، دسته بندی مقالات وجود دارد. این طبقه بندی بر اساس ژورنال هایی است که در آن مقاله ها منتشر می شوند. مجلات دارای دسته بندی هستند. این مجلات بسته به نوع پایگاه داده ای که در آن قرار دارند دارای مقادیر مختلفی هستند.

برخی از موسسات نوعی رتبه بندی را در جهان ایجاد کرده اند و بانکهای اطلاعاتی را با ذکر مجلات معتبر ایجاد می کنند. این رتبه بندی معتبر نشان می دهد که ژورنال ها برای استانداردهای کیفی و کمی چقدر هستند.

به عنوان مثال ، پایگاه داده isi را در نظر بگیرید؛ این موسسه دارای یک پایگاه داده است که براساس معیارهایی مانند کیفیت و انتشار مقالات آن ، ژورنال های مختلف را مورد بررسی قرار می دهد و اگر ژورنال ها از ارزش علمی بالایی برخوردار باشند ، آنها را در پایگاه داده خود فهرست بندی می کند.
حال اگر مطلبی که می نویسید در این مجلات پذیرفته شده است ، مقاله خود را نیز در مکانی معتبر و با ارزش منتشر می کنید. مجلات مختلف داخلی و خارجی برای انتشار مقاله وجود دارد. این وظیفه شماست که می خواهید متناسب با موضوع و ساختار مقاله خود را در مجلات علمی مختلف منتشر کنید. در مورد ارسال یا ارسال مقاله در بخش بعدی اطلاعات بیشتری خواهید داشت.

پذیرش مقاله چیست و برای پذیرش مقاله از کدام موسسه کمک بگیریم ؟

منظور از ارسال مقاله چیست؟

ارسال مقاله به معنای ارسال و ارسال مقاله به ژورنال است. این بدان معناست که وقتی مقاله ای را بنویسید و مشخص کنید کدام مجله را می خواهید آنرا ارسال کنید ، آن را ارسال می کنید.

البته این را به خاطر داشته باشید که در مرحله قبل از ارسال ، به این نتیجه خواهید رسید که دامنه یا دیدگاه مجله مربوط به مقاله شما است. یعنی مطمئن شوید که موقعیت مقاله شما با عناوین استفاده شده در دفتر خاطرات مطابقت دارد.

شما سپس مقاله خود را بر اساس اصول و قالب مورد بحث در مجله آماده کرده اید و اکنون می خواهید وارد فرایند ارسال شوید. برای ارسال ، شما باید مقاله ای را که به نقل از مجله ذکر شده است ارسال کنید یا آن را از طریق بستر ارائه شده در وب سایت هر سایت مقاله ارسال کنید.

با ارسال مقاله خود به مجلات ، وارد فرآیند پذیرش می شوید. این بدان معنی است که ویراستاران با نگاهی به مقاله شما نگاه می کنند تا ببینند آیا این مقاله اصلاً با خط مشی و دامنه مجله سازگار است یا خیر. در صورت وجود مسابقه ، مقاله برای داوری بیشتر توسط سردبیر به داوران و داوران مجله ارسال می شود. در روند بررسی مقالات ، سرنوشت های مختلفی ممکن است رخ دهد. در مورد این مورد بیشتر می خوانید در زیر.

منظور از پذیرش مقاله چیست؟

قبول در انگلیسی به معنای پذیرش است. اگر مقاله شما برای انتشار توسط مجله ای که آن را برای شما ارسال کرده است پذیرفته شود ، به اصطلاح خوانده می شود. پذیرش مقالات کار ساده ای نیست. این بدان معناست که معمولاً پس از ارسال مقاله خود به یک مجله و ویراستار آن را برای داوران ارسال می کنید ، باید منتظر بمانید تا نظرات آنها به شما ابلاغ شود.

در موارد بسیار اندک ، اثر سریع و قابل قبول است. اما در برخی موارد انتقادات و اظهارنظرهایی درباره کار شما وجود دارد که باید سعی کنید آنها را تصحیح کنید و پس از تصحیح اشتباهات و تصحیحات ، منتظر بمانید و ببینید آیا قاضیان موجه هستند.

یک اعتراض یا سؤال درباره مقاله شما ممکن است ناچیز باشد و ممکن است با ویرایش ساده رفع شود. در این حالت آن را به عنوان یک مقاله ، بازنگری های کوچک یا بررسی خرد و جزئی می گویند. بعضی اوقات لازم است برای بخش هایی از مقاله داوران توضیحات مهم و اساسی ارائه شود. در این حالت گفته می شود که مقاله شما مورد بازنگری یا تجدید نظر اساسی قرار گرفته است.

در هر صورت ، شما باید بسیار سخت کار کنید تا مقاله خود را بدون عصبانیت منتشر کنید و سعی کنید پاسخ مثبت داوران را بدست آورید. در صورتی که قضات در هر یک از این موارد توجیه کنند. اما اگر توجیه نشوند ، ممکن است مقاله شما را رد کنند. اگر مقاله رد شد ، نگران نباشید ، کار خود را به جای دیگری ارسال کنید.

به یاد داشته باشید که بعضی اوقات ممکن است ایراداتی در مورد کار شما وجود داشته باشد که خیلی منطقی نیست. البته این اتفاق هر از گاهی اتفاق می افتد. با این حال ، شما باید همه تلاش ممکن را انجام دهید تا قضات را ترغیب کنید کار شما را بپذیرند. پذیرش مقالات در مجلات معتبر می تواند رزومه کاری حرفه ای و دانشگاهی شما را غنی سازد و به شما در دستیابی به جایگاه خوب در دانشگاه کمک کند.
هزینه چاپ مقاله چقدر است؟

مطب ویژه :
چاپ مقاله پرستاری | اکسپت مقاله پرستاری

چاپ مقاله می تواند رایگان یا پرداخت شود. چه مجلات رایگان باشند و چه پرداختی ، هزینه های باقی مانده به عنوان نویسنده به شما بازپرداخت می شود. مهمترین کاری که برای انتشار مقاله خود باید انجام دهید این است که در برخی از مجلات هزینه آن را پرداخت کنید.

برخی مجلات محلی و خارجی برای پذیرش و انتشار مقاله هزینه ای را پرداخت می کنند. این قیمت اندک نیست. بنابراین ، مهمترین بخش هزینه چاپ مقاله ها معمولاً مربوط به این بخش از کار است.

اگر کار خود را به مجلات محلی ارسال کنید ، بسیار ارزان تر از هزینه ای است که برای چاپ مقاله خود در یک مجله خارجی بسیار ارزان تر خواهید بود. هزینه چاپ مقالات در مجلات محلی معمولاً بین ۴۰۰-۵۰۰ هزار تن تا ۲-۳ میلیون تن است. اما هزینه چاپ مقاله در انتشارات خارجی بیش از ۶ میلیون جلد است.

پرداخت نشر مقالات در مجلات خارجی نیز دشوار است. زیرا اگر در یک بانک خارجی حساب کاربری ندارید ، باید به دنبال راهی برای ارسال پول به حساب خود باشید. یا لازم است از شرکتهای انتقال ارز کمک بگیرید یا به دنبال کسی هستید که می شناسد بتواند پول را برای انتشارات شما منتقل کند.

علاوه بر هزینه چاپ مقالات در مجلات ، هزینه های دیگری نیز در رابطه با تهیه مقالات برای انتشار وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال ، ویرایش مقالات انگلیسی یک گام مهم در ایجاد مقاله است.

این بدان معناست که اگر با ویرایش ناآشنا هستید ، ممکن است لازم باشد از کسی که یک حرفه ای است ، کمک بگیرید. اگر مقاله خود را برای انتشار در مجلات خارجی آماده می کنید ، باید ترجمه را نیز در نظر بگیرید.
ترجمه انگلیسی مقاله نقش مهمی در تصویب آن دارد. برای اینکه بتوانید به عنوان یک گوینده بومی انگلیسی مقالات را به زبان انگلیسی تهیه کنید ، باید به آن زبان مسلط باشید. اگر مهارت انگلیسی ندارید ، باید از خدمات ارائه شده توسط موسسات مختلف استفاده کنید.

البته ترجمه مقاله شما گران است. علاوه بر ترجمه و ویرایش ، مراحل دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای تهیه مقاله خود برای ارسال ارسال کنید.

به عنوان مثال ، قبل از ارسال مقالات خود به انتشارات مختلف ، ایده خوبی است که از دیدگاه ادبیات روی آنها کار کنید. چه مفهومی داره؟ بگذارید کمی در مورد سرقت ادبی توضیح دهیم.

در دنیای علم کلاهبرداری های زیادی وجود دارد. یعنی مقالات و تحقیقات بسیاری از کار دیگران وام گرفته شده است. خوب! این خوشایند نیست و هیچ کس حق ندارد از دستاوردهای دیگران به نفع خود بهره ببرد. به همین دلیل جامعه علمی نسبت به موضوع سرقت ادبی حساس است و قوانینی را در این زمینه وضع کرده است.

به عنوان مثال ، هنگامی که مجلات مقالات مختلف را دریافت می کنند ، آنها را با نرم افزارهای مختلف مرور می کنند تا بخشی از مقاله مشابه دیگری که قبلاً منتشر شده است ، نباشند. برای اشاره به دستاوردهای علمی دیگران ، همه باید قوانینی مانند ذکر نام و نام کار را در بخش های مرجع و منابع دنبال کنند.

نقل قول از افراد دیگر و نقل دیگر از تحقیقات نیز یکی از روشهایی است که نشان می دهد نویسنده قصد استفاده از دستاوردهای دیگران را ندارد. اکنون ، با وجود همه این مشکلات ، گاهی اوقات می توان به طور اجباری برچسب ادبی را زد.

اما اگر قبل از ارسال مقالات خود ، از نرم افزاری مانند iThenticate برای بررسی سرقت ادبی استفاده کنید ، دیگر مسئله بزرگی نخواهد بود. شناسایی بخش هایی از مقاله که مشابه سایر مقالات است به شما کمک می کند تا از متهم کردن خودداری کنید. چطور؟ پس از مشاهده شباهت ها با بازنویسی یا بازنویسی ، می توانید در مقاله خود تغییراتی ایجاد کنید.

خدمات کشف ادبی و پرفروش نیز با قیمتی همراه هستند. اگر بتوانید از نرم افزارها و سایتهایی که این کار را انجام می دهند ، کمک بگیرید ، معمولاً مجبور خواهید بود دلار بپردازید. اگر این کار را به مؤسسات واگذار کنید ، باز هم باید هزینه ای بپردازید. البته این هزینه کمتر از هزینه ای است که شما برای استفاده فردی از نرم افزار پرداخت می کنید.

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.