مراحل اکسپت مقاله | 11 گام برای نگارش و اکسپت مقاله در مجلات معتبر 

مراحل اکسپت مقاله | 11 گام برای نگارش و اکسپت مقاله در مجلات معتبر

مراحل اکسپت مقاله

مراحل اکسپت مقاله | 11 گام برای نگارش و اکسپت مقاله در مجلات معتبر :

نوشتن مقالات علمی یک فعالیت بسیار رقابتی است و پژوهشگر بعد از نوشتن یک مقاله با کیفیت می بایست آن را در یک مجله معتبر چاپ کند.

مقالات در نشریات علمی نقش مهمی داشته و می توانند در تحقیق و آموزش عالی مورد استفاده قرار گیرند. مقالات علمی به محققان اجازه می دهد تا در حوزه و تحقیقات خود پیشرفت کرده و بروز باشند. دانشجو یا پژوهشگری که امتیاز چاپ مقاله را اخذ می کند میتواند به راحتی با داشتن چندین مقاله چاپ شده، در مصاحبه دکتری و حتی در گزینش های استخدامی موفق باشد.

بهتر است دانشجویان یا  پژوهشگران با مشورت و نظر اساتید خود ، نگارش مقاله را پیش ببرند.  مقاله نگارش شده پس از سابمیت ، به دفتر مجله ارسال می شود، جایی که سردبیر ، مقاله را از نظر مناسب بودن و تاثیر بالقوه علمی و نوآوری می سنجد. اگر سردبیر مجله مقاله را مناسب در نظر بگیرد، مقاله برای بررسی به همکاران علمی (داوران) منتقل می شود. بسته به زمینه کار و روال مجله ، مقاله به 1-3 داور ارسال می شود و داوران به منظور صحت استدلال علمی مقاله را بررسی می کنند. نوآوری نیز امری کلیدی است: کارهای موجود باید به طور مناسب مورد توجه و ارجاع قرار گیرند و نتایج جدیدی را در مورد وضعیت ارائه شده بهبود بخشند.

11 گام برای نگارش و اکسپت مقاله در مجلات معتبر 

از یک متخصص یا استاد بخواهید که مقاله شما را مرور کنند تا مقاله به لحاظ گرامری یکدست بوده و اشتباهات، خطاها، و وضوح و مختصر بودن آن مشخص شود. در مورد مقالات پژوهشی نیز می بایست موضوعی قابل توجه و مرتبط باشد و برای مخاطبین مورد نظر مناسب باشد.

مقاله خود را بر اساس توصیه های متخصصین ، نگارش کنید و مواردی که در مرحله چاپ مقاله و روشن و جذاب بودن آن تاثیر دارد بررسی کنید.

مقاله را مطابق با الزامات و فرمت مجله تنظیم کنیدمقاله تحقیقاتی خود را به گونه ای طراحی کنید که متناسب با دستورالعمل های آن انتشار باشد. اکثر مجلات سندی را به نام «دستورالعمل برای نویسندگان» یا «راهنمای نویسنده» ارائه می دهند که دستورالعمل های خاصی در مورد طرح بندی، نوع فونت و طول ارائه می دهد. این راهنما همچنین به شما می گوید که چگونه مقاله خود را ارسال کنید و جزئیات روند بررسی را ارائه می دهد.

مقاله خود را هنگامی که احساس می کنید آماده است بفرستید،برای بررسی درخواستهای ارسالی خود، به راهنمای نویسنده (یا مشابه) در وب سایت مجله بروید. هنگامی که شما اطمینان دارید که مقاله شما با تمام دستورالعمل ها مطابقت دارد، به سابمیت آنلاین مجله مراجعه کرده و مقاله را از طریق کانال های مناسب ارسال کنید. برخی از مجلات امکان ارسال آنلاین را فراهم می کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند یک نسخه کپی باشد.

 • مقاله خود را فقط به یک مجله در یک زمان ارسال کنید.
 •  هنگام ارسال آنلاین، از حساب ایمیل دانشگاه خود استفاده کنید. این کار شما را به یک موسسه علمی متصل می کند، که به کار شما اعتبار می بخشد.
مطب ویژه :
چاپ مقاله رشته علوم سیاسی | اکسپت مقاله رشته علوم سیاسی

هنگامی که شما پاسخ اولیه مجله را دریافت می کنید، خوب دقت کنید، اگر پاسخی با عنوان”پذیرش” دریافت کردید، مقاله شما در مرحله اول پذیرش شده است در غیر این صورت باید به ادامه پاسخ ها دقت کنید که احتمال دارد یکی از موارد زیر باشد:

 • با تصویب پذیرفتن – فقط تنظیمات جزئی، بر اساس بازخورد ارائه شده توسط بازرسان مورد نیاز است.
 • مرور و ارسال مجدد – تغییرات قابل توجهی (مانند شرح داده شده) لازم است قبل از انتشار در نظر گرفته شود.
 • رد و ارسال مجدد – مقاله در حال حاضر برای بررسی قابل قبول نیست، اما تغییرات قابل توجه و تمرکز مجدد ممکن است این نتیجه را تغییر دهد.
 • رد – مقاله مناسب این نشریه نمی باشد (به یاد داشته باشید این بدان معنا نیست که ممکن است برای مجله دیگری هم همین نتیجه را داشته باشد، پس با اصلاحاتی برای پذیرش مجله دیگری اقدام کنید).

نظر سنجی را به عنوان انتقاد سازنده مطرح کنید،اغلب از شما خواسته می شود که براساس نظرات چند ناظر و ویرایشگر مقاله خود را تجدید نظر کنید و آن را دوباره ارسال کنید. انتقادات خود را با دقت مطالعه کنید و تغییرات لازم را انجام دهید.

با توجه به پاسخی که دریافت کرده اید، مقاله خود را انعطاف پذیر ساخته و با استفاده از مهارت نویسندگی خود تغییرات لازم را اعمال کنید و مجدد ارسال کنید.

سعی کنید مقاله خود را به مجله دیگری ارسال کنید،حتی اگر شما در نهایت توسط مجله مورد نظر خود را رد شوید، همچنان به نوشتن مقاله خود و ارسال آن به نشریات دیگر ادامه دهید.

به یاد داشته باشید، یک مقاله رد شده لزوما یک مقاله بد نیست. عوامل متعددی در  رد شدن مقاله دخیل هستند ،که بسیاری از آنها به طور کامل از کنترل شما خارج می شوند، تعیین می کند کدام مقررات پذیرفته شوند.

مطب ویژه :
اکسپت مقاله فوری | اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی

برای ارسال مجدد به مجله انتخابی دوم خود بروید. حتی ممکن است برای پیدا کردن یک متن بهتر از ویرایشگر مجله اول راهنمایی بگیرید تا یک مقاله یکدست آما ه کنید.
خودتان را با نشریات بالقوه آشنا کنید، از تحقیقات تازه منتشر شده و سوالات و مطالعات فعلی در زمینه خود مطلع شوید. توجه ویژه ای به ساختار و قالب بندی مقالات منتشر شده داشته باشید: فرمت، بسته به نوع مقاله (مطالعات کمی در مقابل آنهایی که کیفی، تحقیقات اولیه، بررسی مقالات موجود)، سبک نگارش، موضوع و واژگان.

 • خواندن مجلات علمی مربوط به حوزه خود
 • جستجو در اینترنت برای مقالات پژوهشی منتشر شده، مقالات کنفرانس و مقالات مجلات.
 • از یک همکار یا استاد بخواهید که یک لیست خواندنی و کمکی پیشنهاد کند

انتشاری که به بهترین وجه برای مقاله شما مناسب است را انتخاب کنید،هر نشریه مخاطب خاص خود را دارد و فرمت بندی و متن نوشتاری دارد. به عنوان مثال، تصمیم بگیرید که آیا مقاله پژوهشی شما در مجله ای است که بسیار فنی است یا مجله ای است که بیشتر برای مخاطبان گسترده تر است.

یک چشم انداز روشن از مقاله خود مشخص کنید، دقیقا مقاله خود را از ابتدا تا آخر واضح و روشن بیان کنید و اطمینان حاصل کنید که هر پاراگراف بعدی بر این دیدگاه مبتنی است.

تمرکز خود را محدود کن، چشم اندازهای واضح نیز می توانند دیدگاه های بزرگ باشند، اما مقالات مجلات خود را به بررسی کامل از موضوعات گسترده درگیر نمیکنند و مختصر هستند پس اگر مقاله از یک پایان نامه استخراج شده است می بایست مواردی از قیبل مقدمه، پیشینه و روش شناسی مختصر و کوتاه شود.

  • قبل از اینکه مقاله خود را به یک مجله ارسال کنید، بازخورد چند خوانند ه از عنوان و محتوای مقاله را بررسی کنید و تغییرات لازم را اعمال کنید.

 

مراحل اکسپت مقاله | 11 گام برای نگارش و اکسپت مقاله در مجلات معتبر

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.