انجام پروپوزال و پایان نامه | انجام پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری

انجام پروپوزال و پایان نامه | انجام پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری

انجام پروپوزال و پایان نامه | انجام پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری

انجام پروپوزال و پایان نامه | انجام پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری :

پروپوزال یا طرح تحقیق از کارهای مهم در یک کار تحقیقی می باشد در واقع طرح تحقیق اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است.
پژوهشگری که می خواهد تحقیق را انجام دهد با ید در ابتدا برای پژوهش خود یک طرح تحقیقی تنظیم کند.در مجموع طرح تحقیق نقشه انجام تحقیق و راهنمایی برای اجرایی کردن تحقیق می باشد.با توجه به اینکه یک پروپوزال به راحتی و در مدت زمان کوتاه انجام می شود.اگر پژوهشگر با دقت طراحی کند در ادامه راه دچار مشکل نمی شود.

اجزای یک پروپوزال(Proposal):

ا- عنوان ۲- ضرورت و اهمیت تحقیق ۳-طرح مساله ۴- شناسایی وبیان مساله ۵- اهداف تحقیق ۶- سئوالات تحقیق ۷- فرضیات تحقیق ۸- پیشینه تحقیق ۹- روش تحقیق ۱۰-ابزار اندازه گیری تحقیق ۱۱- جامعه آماری ۱۲- حجم نمونه ۱۳- تجزیه و تحلیل داده ها ۱۴- شرح چارچوبهای نظری تحقیق ۱۵- بودجه وخدمات ۱۶- فهرست منابع و ماخذ تحقیق

پژوهشگر باید اهمیت مطالعه مساله مورد نظر مشخص کند .یعنی باید مشخص کند با انجام این پروپوزال چه کسانی از نتایج پژوهش استفاده خواهند کرد و چه استفاده‌ای خواهد شد اگر این پژوهش به سرانجام نرسد چه کسانی ضرر خواهند کرد.

دلایل پرداختن به چنین پژوهشی یا اهمیت موضوع آن با توجه به معیارهایی نظیر توسعه وپیشرفت کشور، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، گسترش دانش، بهبود روشها، حل مشکلات کشور و نظایر آن باید به اثبات رسد.
پژوهشگر باید نهایت تلاش خود را بعمل آورد تا داوران طرح به سهولت به هدف پژوهش و ضرورت اجرای آن با توجه به طرح پیشنهادی (Proposal)پی برند. قبل از اجرای یک پروپوزال
مشخصات خود را که شامل نام ، نام خانوادگی، شغل ، سمت فعلی ، درجات علمی ، سوابق تحصیلی ، فعالیتهای پژوهشی و سوابق شغلی و همچنین مشخصات همکاران اصلی طرح را در ابتدای پروپوزال بیاورد .

مطب ویژه :
انجام پایان‌ نامه ارشد در اهواز | انجام پایان‌ نامه دکتری و رساله دکترا در اهواز

 

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.