پروژه کسری خدمت چیست و تحت چه شرایطی انجام میشود؟

پروژه کسری خدمت چیست و تحت چه شرایطی انجام میشود؟

پروژه کسری خدمت چیست و تحت چه شرایطی انجام میشود؟

پروژه کسری خدمت چیست و تحت چه شرایطی انجام میشود؟ :

انجام پروژه کسری خدمت

تاحالا از پروژه کسری خدمت سربازی چیزی شنیدی؟ میدونی شرایطش چیه و به چه صورتی و از چه راهی میتونی براش اقدام کنی؟ ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص با پروژه کسری خدمت سربازی توضیحات کامل و ویژه ای بدیم و همه شما آقا پسر های گل رو از نگرانی و سردرگمی در بیاریم. اینکه پروژه کسری خدمت چی هست و چگونه و با چه شرایط و مدارکی انجام میشه :

پروژه کسری خدمت

سربازی از جمله مواردی هستش که هر جوانی با رسیدن به حوالی سن مشمولیت به دنبال یافتن مسیری به منظور فرار از سربازی و تلف نشدن ۲ سال از بهترین دوران زندگی خود هستند، به شکلی که بعضی از افراد با استفاده از قوانین کفالت و یا با غیبت و تن دادن به خرید سربازی این کار را به انجام میرسانند.

شرایط گرفتن کسری خدمت پروژه چیست؟

فارغ التحصیلان ارشد و دانشجویان دکتری که در حال طی کردن مرحله پایان نامه هستند، چنانچه از مجموع فعالیت‌ های علمی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی بتوانند حداقل امتیاز مورد نیاز را بدست آورند، قادر خواهند بود با معرفی بنیاد ملی نخبگان، پروژه جایگزین خدمت انجام دهند، ولی شرط لازم در این وضعیت این است که شخص، دانشجو یا فارغ التحصیل کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا دکتری باشد و در این حالت شخص خدمت سربازی خود را به وسیله انجام چند پروژه، قادر به تمام کردن خواهد بود که هر کدام از ۱ الی ۱۱ ماه کسری خدمت در برای شما عزیزان به همراه دارد.

در نظر داشته باشید که در شرایط کسب حتی ۱۱ ماه یا بیشتر کسری خدمت به وسیله انجام پروژه، باز هم یک ماه دوره آموزشی اجباری خواهد بود، مگر برای افرادی که پیش از این دوره آموزشی را پشت سر گذاشته باشند، البته افرادی که مشغول خدمت سربازی هستند، نیز قادر خواهند بود در هنگام خدمت، پروژه را بپذیرند و از مابقی دوران خدمت خود کسر نمایند.

شایان ذکر است که یکی از حائز اهمیت ترین شرایط استفاده از پروژه کسری خدمت، نداشتن غیبت غیر موجه به حساب می آید و در واقع مشمولانی که غیبت داشته باشند، قادرند با اطلاع از قوانین و مقررات غیبت خود را موجه و از این امتیاز نیز بهره بگیرند. این نکته را در خاطر داشته باشید که به منظور استفاده از این امتیاز، احتیاجی به فارغ التحصیل بودن نخواهد بود و در حقیقت مشمولان در هنگام تحصیل هم با شرایطی قادر به اخذ پروژه کسری خدمت خواهند بود.

مطب ویژه :
آزمون GMAT چیست | منابع آزمون gmat چیست | آزمون gmat بین المللی

به منظور دریافت پروژه کسری خدمت کجا باید بریم؟

توجه داشته باشید که مشمولان جهت ثبت نام و دریافت پروژه کسری خدمت، می بایست به بنیاد علمی نخبگان نیرو‌های مسلح و یا یکی از مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح مثل؛ جهاد خودکفایی ارتش، دانشگاه امام حسین (ع) سپاه، مراکز تحقیقاتی وزارت دفاع و … و یا یکی از سازمان‌ های ارائه دهنده پروژه مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پروژه کسری خدمت چیست؟

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پروژه کسری خدمت شامل اصل و ۲ کپی از صفحات شناسنامه، اصل و ۲ کپی از کارت ملی، ۴ قطعه عکس، کپی آخرین مدرک تحصیلی و رزومه فارسی حداکثر در ۵ صفحه می باشد که میبایست در زمان مراجعه همراه شخص متقاضی باشد.

مراحل اخذ پروژه کسری خدمت کدام است؟

کسانی که قصد دارند پروژه کسری خدمت را اخذ کنند، بایستی پیش از مراجعه به بنیاد و تشکیل پرونده، مستقیما با سازمان‌ های مربوطه و مورد تأیید بنیاد علمی نخبگان نیرو‌های مسلح ارتباط برقرار نمایند و با آنها به منظور انجام پروژه به توافق برسند. همین طور داوطلبان قادر خواهند بود با توجه به مأموریت و وظایف سازمان‌ های تحقیقاتی، به این مراکز مراجعه مستقیم نمایند و طرح تحقیقاتی را بگیرند، البته در طرح لحاظ شده است که سازمان‌ های تحقیقاتی نیز قادرند به دانشگاه ها مراجعه و نسبت به جذب دانشجو متناسب با طرح‌ های تحقیقاتی، حوزه مأموریتی و امور دفاعی اقدام نمایند.

نکته های مهم که باید مد نظر داشته باشید

  • چنانچه مشغول به خدمت هستند قادر نخواهید بود پروژه کسر خدمت را دریافت کنید، مگر در موارد و شرایط خاص.
  • در شرایطی که پروژه را در مهلت اعلام شده تحویل ندهید، پروژه آنها به وسیله سازمان نظام وظیفه کنسل خواهد کرد؛ لذا کسری خدمتی به شما تعلق نخواهد گرفت، مگر این که در مهلت قانونی مشخص شده آن را تمدید کرده یا عذر موجهی داشته باشید.
  • مشمولان در شرایط داشتن غیبت قادر نخواهند بود از مزایای پروژه سربازی استفاده نمایند، این بدین معنی است که با دریافت پروژه باز هم از مدت خدمت سربازی آنان کسر نخواهد شد، مگر آن که غیبت موجه ای داشته باشند.
  • مشمولان بعد از گرفتن پروژه کسری خدمت، تحت شرایط ویژه ای قادرند اعزام خود را به تعویق بیندازند.
  • بر اساس قانون تصویب شده در سال ۹۷ در زمان فارغ التحصیلی، چنانچه مدت معینی از فراغت از تحصیل متقاضیان گذشته باشد، دیگر قادر نخواهند بود، به منظور دریافت پروژه اقدامی صورت دهند.
مطب ویژه :
انجام مقاله در اصفهان با بهترین قیمت

مزایای دریافت پروژه کسری خدمت سربازی

برای آن گروه از فارغ التحصیلان دانشگاهی، کم شدن حتی ۱ روز از دوره خدمت سربازی، میتواند در آینده شغلی آنها موثر باشد و علاوه بر آن با اخذ پروژه کسری سربازی، خدمت ساده تر و تخصصی تری را قادرند تجربه کنند. از دیگر مزایای پروژه کسر خدمت می توان به اینکه مشمولان همزمان با تحصیل قادرند اقدام به انجام پروژه نمایند اشاره داشت و در حقیقت می توان گفت که اخذ پروژه کسری خدمت سربازی آنقدر که تصور میشود دشوار نیست، ولی همچنان این موضوع یکی از بزرگ ترین مسائل ذهنی فارغ التحصیلان دانشگاهی به حساب می آید.

البته در نظر داشته باشید که دارندگان مدرک کارشناسی نیز تحت شرایط ویژه قادر خواهند بود نسبت به انجام پروژه کسری خدمت اقدام نمایند و برای اینکه بتوانند از این پروژه بهره بگیرند، میبایست در این زمینه به مواردی توجه داشته باشند. شایان ذکر است که متقاضیان میبایست در خاطر داشته باشند که با دریافت پروژه کسری خدمت، قادر خواهند بود تا سقف ۱۹ ماه از کسری خدمت استفاده نمایند.

برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی و مشاوره انجام پایان نامه دکتری و مشاوره پایان نامه ارشد با ما تماس بگیرید : 09353132500

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه در ایران

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.